Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Antalya’nin Alanya İlçesinde hizmet vermektedir. Cinsiyet, tür , ırk, evcil- evcil olmayan vs. gözetmeksizin bütün hayvanların sağlıkları ile ilgilenen bu kuruluşlar gerek hayvanlar arasında oluşan salgın hastalıkların önlenmesinde gerek hastalanan hayvanlara teşhis koymada gerekse de tedavilerini gerçekleştirmede önemli rol oynarlar. Hayvanların korunması için önlemler alan, hastalıklara tanı koyan ve tıbbi müdahalelerde bulunan bu kuruma dair ayrıntılı bilgi için Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Bizde.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Cikcilli, 07400 Alanya/Antalya

Telefon: 02425151504

Hizmet Saatleri: 09.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Yol Tarifi:

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Yorumları – Şikayetleri

Müge Ecri – 2 ay önce

Ortalık hasta kedi kaynıyor. Her yer yavru kedi dolu. Onlarında %90 araba eziyor feci şekilde can veriyorlar, geri kalanlar sakat ve hasta. Kalbiniz olsa şimdiye sokakta hastalık, pire, bit, açlık, soğuk, kar, yağmur, kavurucu sıcak, artık ne varsa bunlarla uğraşan bir hayvan görmezdik şuan. Kısırlaştırma diye bir şey zaten yok. Yapmamak için bir sürü şart koşuyorlar. Yok efendim en az 1 kez doğurması gerekiyormuş. Sanki sokaktakilere çok iyi bakıyorsunuz da…. Yerli ve yabancı turistlerin bile dikkatini çekiyor bu rezalet. İvedilikle kapsamlı bir kısırlaştırılma ve tedavi hizmeti başlamalı. Kime sorsam, ne zaman konu açılsa hiç kimse memnun değil verilen hizmetten. Acilen hizmet görmek istiyoruz. Sokak hayvanlarının bakım tedavi ve kısırlaştırılmasına yönelik. Not: Trafikde kişi bir hayvana bilmeden zarar verip onu tedavi ettirirse fotoğraf, veteriner raporu ve faturasıyla sigortaya müraacati halinde sigorta ödüyormuş. Olur da “belediye veterinerinden” hizmet alamazsanız, özel kliniğe gitmek zorunda kalırsanız diye belirtmek istedim. Can dostlarımıza hak ettikleri en iyi yaşamı sağlamak dileği ile..

Kuaybe – 6 ay önce

Sokak kedileriyle ilgileniyorum. Kısırlaştırma için aradığımda 1.5 yaşın altındaki kedileri kısırlaştırmadıklarını söylediler. Rezalet bir sistemleri var. 1.5 yaşına kadar kediler en az iki kez doğuruyor zaten. Bu şekilde sokak hayvan nüfusunu nasıl kontrol altına alabilirler ki. Gerçi öyle bir dertleri de yok. Belediyenin bir gram faydası olmadığı için 15 kediyi özel klinikte kısırlaştırdık. Yaralı yavru bir kedi için aradım, biz size döneriz deyip kapattılar arayan soran yok. Bu rezalet sistemi değiştirecek birileri gelir umarım.

Eda Kanmaz – bir yıl önce

Bir doktor elimde kediyle beni gördü ve kaçtı. Odasına girdim kediyi gördüğü halde bana kimse bisey demedi dedi ve beni odadan çıkardı, zerre ilgilenmedi. Ayrıca burasi klinik olarak geçiyor neden hiçbişey yapılmıyor anlamış değilim? Orda ekipman yokmuş demirtasa götürüp orda bakiliyormus. O zaman burasi klinik değil. Yetkililer biseyler yapar umarim.

Abdullah Paca – 8 ay önce

Yardıma muhtaç hasta bir sokak kedisi için yardım istedim bugün, 15-20 içinde geldiler. Çok teşekkür ediyorum Alanya Belediyesine..

Onur Aydın – 4 yıl önce

İşin süslü politik reklam kısmına hiç bakmayın! Hayvan sevgisi ile uzaktan yakından alakları olmadığını oraya yolunuz düşerse göreceksiniz. Cikcilli’deki yerlerine götürdüğüm kaza geçirmiş ciddi enfeksiyonu olan genç bir anne sokak kedisi görüştüğüm 2 Bayan memurun umurlarında bile olmadı. Kediler için böyle bir uygulamamız yok deyip kesip atmaya kalkıştılar. Kedilerin de sokak hayvanı olduğunu söyleyince; kendi topladıklarımızı tedavi ederiz sizin getirdiğinizi değil, tedavi etsek de size geri vermeyiz, özel bir kliniğe götürün dediler. Biraz zorlayınca içerideki odaya girip başka birine danıştılar, muhtemelen savuşturulmam söylendi. Oradaki 2 sekreter bayan, alaycı bir tavırla isterseniz bırakın gidin biz gerekeni yaparız dedi, tabi ki zavallı yavruyu oraya bırakmadım. Özel bir kliniğe götürüp ameliyat ettirdim, durumu hala çok kötü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir